Sterling vodio Čelsi ka prvoj pobedi u sezoni (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija ostvarili su prvu pobedu ove sezone, pošto su na Samford Bridžu u 3. kolu Premijer lige bili bolji od Lutona sa ubedljivih 3:0.

Ovo je bila prva pobeda Plavaca u novoj sezoni Premijer lige, posle remija sa Liverpulom i poraza od Vest Hema. Luton je i dalje bez bodova i nalazi se na poslednjem mestu tabele.

Trener Čelsija neprijatno iznenadio na pitanje o Petroviću

Utakmicu je svakako obeležio Rahim Sterling, koji je upisao dva gola i asistenciju.

Prednost domaćinu je engleski reprezentativac doneo već u 17. minutu posle odličnog slaloma kroz šesnaesterac protivnika, što je bilo dovoljno za vođstvo na poluvremenu.

Isti igrač je duplirao prednost u 68. minutu, posle uigrane akcije i asistencije Mala Gusta sa desne strane.

Samo sedam minuta kasnije je na sličan način konačan rezultat postavio mladi Senegalac Nikolas Džekson, pojačanje iz Viljareala, koji je tako upisao prvi svoj gol u trećoj utakmici za Čelsi. Ovog puta se Sterling našao u ulozi asistenta.

U narednom kolu Čelsi dočekuje Notingem Forest, a Luton takođe na svom terenu igra protiv Vest Hema.