EVROPSKO PRVENSTVO: Druga pobeda Srbije, sledi derbi grupe!

Odbojkaši Srbije, ostvarili su i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu. Izabranici Igora Kolakovića su nakon Švajcarske pobedili Belgiju sa 3:1. Rival je pružio otpor ali su Orlovi uspeli da trijumfuju.

Belgijanci su bolje počeli susret. Otvorili su ga vođstvom 2:0. Naš tim je uspeo da održi kontrolu i bude na 7:7. Rival je u finišu vrlo izjednačenog seta poveo 21:19.

Srbija je to uspela da stigne i izjednači na 22:22. Nastavila se serija od 5:0 kojom su Orlovi osvojili prvi set.

I drugi set je bolje počela Belgija. Poveli su 4:2. Naš tim je prišao na 7:6. Belgijanci su se odlepili ponovo na 13:9. Odvojili su se na +5 (15:10).

Ubedljivo su ga rešili u svoju korist izjednačivši na 1:1.

Protivnik je nastavio da nas muči u trećem setu prvi stigavši do prednosti 5:3. Srbija je sredinom seta uspela da prevagne i vodi. Naš tim se u završnoj fazi seta odlepio na 20:16. Priveli smo ga kraju za 2:1.

Tokom četvrtog seta je Srbija vodila na početku. Tako je bilo i tokom seta. U finišu su se Orlovi odlepili na +3 (18:15). Iskoristili su prvu od četiri meč lopte za trijumf.

Pavle Perić bio je najbolji sa 15 poena uz 13 Atanasijevića. Regers je sa 17 predvodio Belgiju.

Naredni susret Srbija igra sutra od 21 sat protiv jednog od domaćina Italije.

Srbija – Belgija 3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)