LK: Ubedljiva pobeda PAOK-a, AZ Alkmar slavio posle penala, Tadićev Fener prošao dalje

Fudbaleri grčkog PAOK-a pobedili su škotski Harts 4:0 kod kuće i tako posle prvog meča u kom je bilo 2:1, potvrdili plasman u Ligu konferencija.

Poveli su golom Tajsona u 16. minutu, da bi vodstvo potvrdio Brendon Tomas u 22. za 2:0 na poluvremenu.

U 57. minutu Živković je dodao loptu Konstantelijasu za velikih 3:0, a tačku na meč ponovo je stavio Tajson u 71. minutu.

Fenerabahče je minimalnim rezultatom savladao Tvente u gostima i tako obezbedio plasman u LK. U prvom meču slavio je turski tim sa velikih 5:1.

Jedini gol na današnjem meču postigao je Edin Džeko i sa linije penala u 72. minutu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić na terenu je proveo 61 minut za tursku ekipu.

Gent je i u drugoj utakmici bio bolji od Apoela. Slavili su u revanšu 2:1, dok su u prvoj utakmici pobedili 2:0.

Viktorija Plzen je sa 3:0 savladala Tobol, pa sa ukupnih 5:1 ide u Ligu konferencija.

Najneizvesnije bilo je između Brana i AZ Alkmara. Prvi meč završen je 1:1, a u drugom je posle produžetaka bilo 3:3, pa su penali odlučili pobednika. Precizniji je bio AZ Alkmar 6:5 u penal seriji i prolazak dalje.

Zvezda odbranila titulu posle golova Olajinke i Endiaja! (VIDEO)

Fudbaleri crvene zvezde savladali su TSC na stadionu "Rajko Mitić" sa 2-1 i tako obezbedili obranu titule. Terensku inicjativu...