LIVE: Srbija – Italija

SRBIJA – ITALIJA 76:78 KRAJ

Košarkaška reprezentacija Srbije u prvoj utakmici drugog dela šampionata se sastaje protiv reprezentacije Italije.

Biće to prilika za izabranike Svetislava Pešića da se revanširaju Italijanima za dva vezana poraza u kavalifikacijama za Olimpijske igre i na Evropskom prvenstvu prošle godine.

Srbija će nastupiti bez Boriše Simanića koji je pre dva dana hitno operisan i zanjega je ovo prvenstvo završeno.

Italija počinje u petorci: Spisu, Tonut, Fontekio, Polonara, Meli.

Srbija počinje sa Nikolom Jovićem, Bogdanovićem, Dobrićem, Stefanom Jovićem i Milutinovim.

• Meč je počeo. Prvi napad ije imala Srbija i Bogdanović je promašio za tri poena.
  • Posle minut igre rezultat je 0:0. Drugi napad Srbije je propao jer je vreme za napad isteklo.
  • Prve poene na meču postiže Italija. Nikolo Meli je bi poloičan sa slobodnih bacanja 0:1.
  • Prve poene za Srbiju postiže Bogdana Bogdanović iz kontra napada 2:1.
  • Srbija je jako loše počela u šutut, 1/7 iz igre za više od 3 minuta igre, 2:3 za Italiju
  • Ponovo koš Srbije postiže Bogdanović i ponovo iz kontra napada, 4:10
  • Milutinov rešava na niskom postu, prvi koš iz postavljenog napada, 6:13
  • Prva trojka za Srbiju! Ognjen Dobrić uz faul 9:13, 3:43 do kraja prve četvrtine
  • Italija šutira 3/3 za 3 poena, 10:16 na 3:13 do kraja prve četvrtine
  • Nastavljaju Italijani da odlično šutiraju, Spisu postiže četvrtu trojku uz faul 10:19.
  • Svetislav Pešić je tražio prvi tajm-aut.
  • Posle kritike Svetislava Šešića Srbija vezuje 5 poena, 15:20
  • Italija za 3 poena šutira 5/5 za tri poena, 15:23, 42 sekunde pre kraja prve četvrtine
  • Dobrić sa vezana 4 slobodna bacanja smanjuje na 19:23, kraj prve četvrtine!

• Italija postiže prve poene u drugom periodu, Pajola sa slobodnih bacanja 19:25
  • Dejan Davidovac za 3 poena! 22:25
  • Davidovac ponovo, asistencija za Avramovića u kontri 24:25. Poceko traži tajm-aut!
  • Prvobitna trojka Davidovca preinačena u dva poena – 23:25
  • Prvo vođstvo Srbije 26:25, Avramović za tri!
  • Srbija ima poslednji napad 7 sekundi do kraja
  • Bogdanović za 3 u poslednjoj sekundi – 42:40!

U Srbiji je najefikasniji Bogdanović 11 poena, Ognjen Dobrić 8, Aleksa Avramović 7 poena. Srbija ima jako loš šut iz igre 14/31.

Kod Italije Fontekio 11 poena, Spisu 10 poena. Italija za 3 poena šutira 7/10.

• Srbija je dugo bez poena, a potpuno se oslonila na šut za 3 poena. Dobrić iz prodora za 64:61
  • Bogdanović šut za 3 poena 1/11, Srbija 6/27.
  • Nikola Milutinov ima 4 faula
  • Italija ponovo vodi, Fontekio za 3 – 64:67
  • Srbija izgleda jako loše na terenu i posle 16 razlike, za samo 10 minuta Italija vodi 4 poena – 65:69
  • Italijani su ponovo u ritmu za 3 poena – 67:72
  • Srbija imala napad za izjednačenje, ali opet Bogdanović neprecizan za 3 – 1/12 njegov šut
  • Davidovac promašuje oba slobodna bacanja, 71:76 na 98 sekundi pre kraja.
  • Gudurić trojkom smanjuje na 2 poena minusa, ali sledeći napad Fontekio postiže za 74:78, 24 sekunde pre kraja
  • Bogdanović sa penala 76:78
  • Jović promašuje šut za pobedu, poraz Srbije 76:78.

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...