Litvanski selektor nakon pobede nad Amerikancima: Nismo kalkulisali, nisam gledao nijedan meč Srbije

Košarkaška reprezentacija Litvanije napravila je senzaciju na kraju druge faze Svetskog prvenstva, nanevši prvi poraz timu SAD-a, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Srbije.

Selektor Kazis Maksvitis izneo je impresije posle velike pobede.

Mislim da je presudio dobar napad. Održali smo veliku prednost koju smo stekli u uvodnom delu utakmice. Pomoglo nam je i to što ovaj meč nije bio presudan oko prolaska dalje. To je opustilo i ujedinilo igrače. Oslobodilo im ruke. Naš procenat šuta u prvom poluvremenu je bio jako dobar baš zbog toga. Birali smo dobre pozicije u napadu. Bila je ovo vrlo zabavna pobeda, istakao je selektor Litvanaca.

O narednom protivniku, našoj selekciji, nije mogao mnogo da kaže.

Dobra je stvar što nismo kalkulisali i birali protivnika. Dobro ćemo se pripremiti za narednog rivala, mada nisam pogledao do sada nijedan meč Srbije, jer sam morao da se bavim pripremama naših utakmica. Sada više nema slabih, ostalo je osam najboljih timova na turniru, rekao je Maksvitis.

Utakmica između Srbije i Litvanije igra se u utorak od 10.45 časova po srednjeevropskom vremenu.

Još jedan poraz Partizana: TSC bolji od crno-belih

U okviru 32.kola Superlige fudbaleri Partizana su na svom terenu izgubili od TSC-a rezultatom 1:2. Poluvreme u Humskoj završeno je...