EURO 2024 KVALIFIKACIJE: Minimalac Portugala, Hrvati i Bosanci sigurni (VIDEO)

Danas su se igrali mečevi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. u septembarskom ciklusu.

Bosna je sa 2:1 slavila protiv Lihtenštajna.

Bosanci su veoma rano stigli do vođstva. Džeko se upisao u 3. minutu na dodavanje Bilbije.

Lučinger postiže autogol i Bosna je od 18. minuta vodila 2:0. Ali Lihtenštajn je to prepolovio u 21. minutu preko Volfingera.

To je bio i konačni rezultat susreta za drugu pobedu Bosanaca u kvalifikacijama.

Selekcija Hrvatske je bila ubedljiva sa 5:0 protiv Letonije.

Hrvatska je takođe povela u prvih 10 minuta utakmice. Strelac je bio Bruno Petković u 3. minutu. Kockasti su poveli 2:0 a Petković je asistirao Ivanušecu u 13. minutu.

Trećeplasirana ekipa sa SP je u 44. minutu povela 3:0 a Petković je opet bio strelac. Na 4:0 povisio je Kramarić u 68. minutu. Deset minuta kasnije Pašalić pogađa za 5:0 i overava trijumf.

Portugalci su uspeli da probiju žilave Slovake tek u finišu poluvremena. Gol je u 43. minutu postigao Bruno Fernandeš.

ZAVRŠEN MARATON: Kenijci najbolji u Beogradu

Danas je u prestonici Srbije održan 37. Beogradski maraton. U muškoj konkurenciji slavio je Kenijac Gilbert Čumba. Na cilj je...