MUNDOBASKET: Apsolutna dominacija, raspucana Letonija do petog mesta!

Košarkaši Letonije završili su kao petoplasirani na Mundobasketu. U Baltičkom duelu su bili veoma ubedljivi protiv Litvanije sa 98:63. Od samog početka se pitanje pobednika nije postavljalo uz čak 16 pogođenih trojki.

Letonci su značajno bolje ušli u utakmicu. Već na isteku prva tri minuta igre stekli su dvocifrenu razliku 14:4 zahvaljujući četiri dalekometna pogotka. Dve trojke je pogodio Rolands Šmits uz još po jedne braće Kurucs.

Do kraja četvrtine, Gražulis je pogodio za +8 (28:20) uz neverovatan šut za 3 šest od sedam i 11 poena Artursa Kurucsa.

U drugoj četvrtini su Letonci održali dvocifrenu razliku i sa njom otišli na poluvreme (49:38). Letoncima je opao procenat šuta za tri nakon silovite prve deonice. Kurucs Arturs ima 11 poena a 10 Šmits. Jokubaitis sa 15 i Valančijunas sa 12 najbolji su u timu Litvanije.

Letonija je agresivno ušla u drugo poluvreme i već stigla do maksimalnih +17 (55:38). Nisu tu stali i podigli su razliku na +32 sredinom 3. perioda (74:42). Kroz četvrti period se samo čekao kraj meča a Letonci imali +37 (89:52) u jednom momentu.

Najbolji kod pobednika bio je Arturs Kurucs sa 20 poena uz 17 Šmitsa.

U timu Litvanije Jokibaitis je imao 16 poena a koš manje Valančijunas uz 13 poena Dimše.

Mladi košarkaš Partizana se prijavio za NBA draft!

NBA draft će se u Srbiji ove godine pratiti sa posebnom pažnjom, pošto se očekuje da plejmejker Crvene zvezde...