NEĆE U LIGU SA ZVEZDOM: Partizan se oglasio, rukovodstvo KLS ima potpuno identične stavove sa Čovićem!

Košarkaški klub Partizan reagovao je na najavljene novine u daljem funkcionisanju KLS.

Prema tim predlozima, u bliskoj budućnosti bi ovu ligu igrali večiti rivali.

Osvajač ABA lige za prošlu godinu oglasio se saopštenjem.

Prenosimo ga u celosti:

Saopštenje KK Partizan Mozzart Bet poovodom informacija koje su se pojavile u javnosti nakon Skupštine KLS. Košarkaški klub Partizan obaveštava navijače i simpatizere kluba da su na održanoj Skupštini Košarkaške lige Srbije usvojeni, kao što smo i očekivali, svi predloženi opšti akti Lige o čijoj smo neverovatnoj sadržini i našem stavu detaljno obavestili javnost pre održavanja te Skupštine. Partizan je glasao protiv svih takvih odluka, ali su one svejedno usvojene bez ikakvih prepreka. Na sednici Skupštine nije bilo ni reči o nameštanjima utakmica KLS o kojima FIBA vodi veliku istragu i koja je pokrenula postupke protiv velikog broja igrača, niti je bilo reči o odgovornosti rukovodstva Lige što takvu sramotu Lige nije sprečilo, niti je bilo reči o promenama sistema takmičenje pred predstojeću sezonu. Kako to za KK Partizan nije iznenađenje i kako smo sve što se desilo unapred najavili, ovim pitanjima se više ne bismo uzaludno bavili, jer kod većine ni snage ni volje da se stvari u KLS poprave jednostavno nema. Da se u javnosti odmah nakon Skupštine nije pojavila informacija kako će naš klub zajedno sa još jednim poznatim klubom u bliskoj budućnosti da napusti ABA Ligu (pretpostavljamo da je ideja da se to dogodi kada se za to steknu uslovi kroz priželjkivane promene istih ljudi koje bi prema njihovim projekcijama trebale da uslede u KSS, i na kojima predano rade), pre svega sledeći ideju koju snažno zastupaju Nebojša Čović i rukovodstvo KLS, koje uvek ima potpuno identične stavove sa Čovićem, ne bi se KK Partizan ovim povodom ni oglašavao. Razume se da oni koji su bliski našem klubu, a pre svega mislimo na navijače Partizana, znaju da ni u koga od pomenutih Partizan nema ni najmanje poverenje. Stoga moramo da obavestimo naše navijače, iako smo nismo želeli da se više bavimo KLS, a svesni da će KLS nastaviti da nas napada zbog toga, da vest koju su odmah objavili neki mediji a potom preneli svi drugi nije tačna kada se tiču našeg kluba: Partizan nema nikakvu ideju ili nameru da napušta ABA Ligu, niti da preduzima bilo kakve aktivnosti protiv ABA Lige. Da li će ABA Ligu napuštati Crvena zvezda, to je sasvim njena stvar, sa kojom mi nemamo ništa, objavili su crno-beli.

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

Najnovije vesti

Neočekivani odlazak iz Partizana: Radonjić dobio pojačanje iz redova srpskog vicešampiona

Partizan ovog leta vrši kompletnu rekonstrukciju igračkog kadra. Skoro svi igrači su napustli klub, a mnogi novi već potpisani...

POVEZANE OBJAVE