Novi Beograd ubedljiv na startu Lige šampiona

Vaterpolisti Novog Beograda startovali su pobedom u Ligi šampiona, pošto su u prvom kolu grupe A ubedljivo savladali ekipu Steaue sa 19:7. Ekipa trenera Živka Gocića u potpunosti je opravdala ulogu favorita u duelu sa rumunskim predstavnikom koji je tokom čitavog meča bio u podređenom položaju.

Ogroman kvalitet Novobeograđana je već na startu došao do izražaja. Domaći su kontrama i polukontrama u prvoj četvrtini stekli prednost koju su samo uvećavali kako je meč odmicao. Posebno efikasni bili su u poslednjoj četvrtini koju su rešili u svoju orist rezultatom 5:0.

Maestralnu partiju u redovima Novog Beograda pružio je Nikola Jakšić koji je postigao čak šest golova i to bez promašaja. U pobedničkom taboru istakli su se još Alvaro Granados koji se četiri puta upisao u listu strelaca i Vasilije Martinović sa tri pogotka.

Naredni meč u Ligi šampiona Novi Beograd igrad protiv Breše u gostima 6. oktobra.

NBA LIGA: Sjajna partija Jovića nije krunisana,Boston vratio prednost (VIDEO)

Osim duela Denvera i LA Lejkersa, sinoć su se igrala još tri meča prve runde plej-ofa NBA lige. Oklahoma je...