ABA: Partizan u laganom ritmu do stotke i ubedljive pobede

Košarkaši Partizana došli su do očekivane pobede u 1. kolu ABA lige šošto su u Štark Areni bili bolji od Mornara 110:78.

Već u prvoj četvrtini raspucani vladajući šampioni su imali ubedljivih 34:21. U drugom periodu gosti su se malo oslobodili i uspeli su da smanje prednost domaćina na 5 poena minusa, ali na krilima Avramovića i Vukčevića su crno-beli su pojačali ritam i sa 59:41 se otišlo na veliki odmor.

U drugom poluvremenu meč je bio formalnost i bilo je samo pitanje kojim će se rezultatom završiti. Željko Obradović je rotirao igrače i dozirao minutažu, a Zek Ledej nije ni bio u protokolu za ovaj meč.

Na kraju 110:78.

Najefikasniji kod pobednika bio je sjajni Anđušić koji je ubacio 23 poena (5/5 za 3 poena). Dvocifreni su još bili Vukčevića sa 13, Smailagić sa 12 i Naneli sa 11 poena. partizan je za 3 poena šutirao sjajnih 13/21.

Crno-bele sledeći meč očekuje u Evroligi protiv Makabija, u četvrtak od 20.05 časova.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....