NOVI BODOVI ZA SRPSKI FUDBAL: Pantović doneo remi TSC-u sa Olimpijakosom! (VIDEO)

Fudbaleri TSC-a remizirali su sa Olimpijakosom 2:2 na svom terenu. Meč drugog kola Lige Evrope obeležio je povratak srpskog predstavnika nakon dva gola minusa i crveni karton rivala.

Grčki tim je krenuo sa presingom od starta duela. To im se isplatilo na isteku 16. minuta.

Inicijativu crveno-belih iz Atine krunisao je Jorgos Masuras za 1:0. Prihvatio je loptu nakon centaršuta Podensea sa desne strane i matirao Ilića.

Ekipa iz Bačke Topole, najbolju šansu propustila je u 31. minutu. Jovanović je Rakonjcu ostavio povratnu loptu koju je napadač šutnuo preko gola. Petrović je pravo šutirao u golmana.

Atinjani su poluvreme završili sa većim posedom lopte uz 2:1 za TSC po udarcima na gol.

Olimpijakos po isteku 15 minuta u drugom delu duplira vođstvo. Posle asistencije, Podense povećava prednost na 2:0.

Potom je usledio odgovor domaćina. Na 2:1 smanjio je u 64. minutu Ifet Đakovac. Pre toga ga je odlično uposlio Jovanović.

Potom je Olimpijakos ostao sa igračem manje. U 72. minutu isključen je Entoj zbog prekršaja kao poslednji igrač odbrane.

Međutim, u 90 minutu naš tim stigao je do izjednačenja. Poogdak je postigao Miloš Pantović za 2:2.

TSC-u su ovo prvi evropski bodovi a samim tim i za naš fudbal. Naredni meč će igrati u ovom takmičenju sa Frajburgom takođe kući 26. oktobra. Nemački predstavnik je poražen sa 2:1 protiv Vest Hema.

TSC-Olimpijakos 2:2 (0:1)

Đakovac 57′, Pantović 90′- Masuras 17′, Podense 57′

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....