PREMIJER LIGA: Junak derbija, Martineli srušio Siti! (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala pobedili su sa 1:0 Mančester Siti u derbiju 8. kola Premijer lige. Kasnim pogotkom su stigli na deobu prve pozicije.

Domaćin iz Londona je tokom prvih 40 minuta više šutirao, ali nijednom u gol. Siti je imao tri pokušaja i jedan ka okviru. Građani su i držali posed lopte.

Prvi deo igre završen je najnepopularnijim rezultatom. Obeležilo ga je gledanje VAR snimka kada Mateu Kovačiću nije dodeljen crveni karton.

Tobdžije su u drugom poluvremenu nivelisali posed. Više su imali udaraca, ali nisu uspeli da postignu gol sve do samog finiša. U 87. minutu za vođstvo pogađa Gabrijel Martineli. Šutnuo je sa ivice kaznenog prostora, a lopta je pogodila Akea i prevarila Edersona.

To je bio konačan rezultat. Arsenal ima sada po 20 poena kao i Totenhem na vrhu dok je Siti treći sa 18. Posle pauze za nacionalne timove dočekuju Čelsi. Siti će na megdan Brajtonu.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...