ABA LIGA: Oporavak od Krke, FMP na krilima novajlije i Stepanovića preživeo još jednu dramu!

Košarkaši FMP-a zabeležili su prvi trijumf u novoj sezoni ABA lige. Nakon još jedne neizvesne utakmice, savladali su Cibonu u Zagrebu sa 93:89.

Ekipa iz Beograda je minimalno vodila tokom prve četvrtine.

U drugoj su se ekipe smenjivale u prednosti. Pred poluvreme su Zagrepčani imali +6. Sa +8 su otišli na odmor.

Aranitović i Proleta su imali po 11 poena. Isto Beson i Stepanović na drugoj strani.

FMP u drugom poluvremenu pojačava i stiže na +6. Prednost su zadržali na ulasku u poslednju deonicu. U 4/4 su obe ekipe bile u egalu.

Tim Nenada Stefanovića ispustio je +9 iz poslednjih minut ipo pa se ušlo u dramatičan finiš. Subotić je tada bio priseban sa penala donevši trijumf timu iz Železnika.

Novajlija Beson predvodio je Pantere sa 22 poena uz 21 Stepanovića. U timu Cibone Stajn je imao 18 koševa.

FMP u narednom kolu očekuje srpski duel kada dočekuju Megu. Cibona u subotu gostuje Partizanu.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...