Prva pobeda: I Partizan “zgazio” Asvel!

Košarkaši Partizana zabeležili su prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige, pošto su kao gosti ubedljivo savladali Asvel 62:88.

Kipa Željka Obradovića je tokom 40 minuta u potpunosti kontrolisala meč. Čak i u trenucima kada su igrali loše, Asvel nije uspevao da ozbiljno pripreti gostima.

Posle tvrde prve četvrtine, u drugom periodu Beograđani počinju da se rezultatski odmiču na dvocifrenu prednost koju su ljubomorno čuvvali do kraja.

trenutak koji je zabrinuo sve koji vole Partizan se desio sredinom druge četvrtine kada je Kevin Panter pao pole izgubljene lopte i uhvatio se za koleno. Izašao je iz igre, ali se srećom ubrzo vratio na parket.

U trećem periodu već posle dva minuta je bilo jasno da će biti ubedljiva pobeda crno-belih pošto su posle koševa Smailagića otišli na plus 20, a onda i na maksimalnih 27 poena razlike.

Do kraja meč je bio formalnost i pitanje je samo bilo kojim će se rezltatom završiti.

Partizan sad ima skor 1-1, dok Asvel posle ubedljivog poraza od Crvene zvezde beleži još jedan debakl i sada je na 0-2.

Najefikasniji kod pobednika bio je Naneli sa 17 poena, dok je Ledej ubacio 13, Samilagić 12, Panter 11.

Sledeće sedmice je na programu duplo kolo Evrolige, a Partizan ima dva jako teška meča na programu – u Beograd dolazi Barselona, a onda sledi gostovanje Olimpijakosu u Pireju.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....