EVROLIGA: Valensija 3/3, Šengelija raspucan pred dolazak Zvezde

Osim susreta Crvene zvezde Meridianbet i Monaka večeras je sa još dva meča kompletirano treće kolo Evrolige.

Virtus je savladao Albu sa 87:76. Od početka do kraja nisu dozvolili protivniku šansu za preokret.

Tim iz Bolonje je već tokom prve četvrtine stekao dvocifreni plus protiv nemačkog predstavnika. To je kasnije bilo dovoljno za +18 na poluvremenu.

Ekipa iz Berlina je bolje igrala u trećoj četvrtini, ali je Virtus sačuvao razliku pred poslednji period. Održali su je za pobedu pred gostovanje Crvene zvezde Meridianbet u petak.

Najbolji je bio Toko Šengelija sa 26 koševa. Miki je imao 15 a Ognjen Dobrić 6 poena. Ekipu Albe predvodio je novajlija Sterling Braun sa 17 koševa.

Valensija je na svom terenu bila bolja od Makabija sa 75:66. Zabeležili su treću pobedu i i dalje su neporaženi.

U La Fonteti se tokom prvog perioda vodila izjednačena borba. Do poluvremena je domaćin stekao +4.

Potom su vođstvo uvećavali do +8 tokom treće četvrtine igrači Valensije. Sredinom 4/4 to je bila dvocifrena prednost za domaćina.

Makabi je to uspeo da stigne, a Valensija odbije nalet. Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Inglis sa 11 poena. Stefan Jović imao je učinak od 7 koševa i 6 asistencija. Tim Makabija predvodio je Bonzi Kolson sa 20 poena.