Obradović nakon poraza: Evo šta je izjavio trener Partizana

U okviru četvrtog kola Evrolige, košarkaši Partizana su nakon produžetka izgubili od Olimpijakosa rezultatom 98:94.

Nakon meča svoje utiske izneo je trener Partizana Željko Obradović.

-Ako igrate produžetak, a igrate utakmicu kao mi večeras, naravno da ćete misliti da imate mogućnost da pobedimo… Mislim da smo propustili veliku šansu da pobedimo ovde. Čestitam Olimpijakosu. Prvo poluvreme je bilo problem, tu smo imali dosta izgubljenih lopti, a i Olimpijakos je imao mnogo skokova. Iako smo imali dobar rezultat, gubili smo samo šest poena. Tako da… Srećan sam zbog reakcije svog tima u drugom poluvremenu, samo, recimo da neke odluke koje smo uzeli, bile su loše i zato mislim da smo izgubili utakmicu. Druga tačka utakmice jeste da smo igrlai bez oba centra, bez Kaminskog i Smailagića, dosta minuta. To je bio najveći problem za nas, rekao je Obradović i dodao:

Dosta krucijalnih momenata je odlučilo utakmicu, ako igrate dobro i imate dva centra koja imaju odčine utakmice, a oni izađu zbog faulova… Ako pogledate statistiku, igrali su zajedno 32 minuta. Igrali smo osam minuta bez visokog čoveka i pet minuta u produžetku, znači 13 minuta smo bili bez velikog čoveka. To je u košarci život.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...