ABA: Plavšić šokirao šampiona, Mega pobedila Partizan!

Sjano je Mega otvorila meč i pokazala da nije sa strahom ušla u meč sa daleko jačim protivnikom. jako brzo su napravili 13 poena viška (17:4) i to im je dalo samopouzdanje dodatno za dalje. Posle prve četvrtine je bilo 21:11.

Partiza je u drugoj četvrtini došao do ritma i sredinom deonice je došao na 5 poena minusa.

Međutim, nisu crno-beli uspeli taj ritam da održe, a Mega je do poluvremena opet otišla na dvocifrenu prednost 40:29.

Mega sjajno započinje treću deonicu na krilima Topića i dolazi do čak 19 poena prednosti posle serije 10:2.

Od tog trenutka Partizan uspeva preko Kaminskog i Avramovića da smanjuje tu prednost i da dođe u četvrtom periodu na minimalni zaostatak i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Partizan je ostao bez Pantera na 3 minuta pre kraja zbog et faulova, a kapiten nijepostigao nijedan poen na ovom meču.

Partizan je preko Kaminskog izjednačio na 82:82 na 2 min pre kraja, ali Mega serijom 4:0 dolazi do novog vođstva od dva poseda na minut pre kraja meča.

U narednih 40 sekundi Partizan uspeva da izjednači, pošto je Kaminski prvo poentirao sa niskog posta, a potom i jaramaz pošto je ukrao loptu Nikoli Topiću na 18 sekundi pre kraja.

Nikola Topić je preuzeo odgovornost za napad za pobedu. promašio je prodor, ali je popravio Plavšić iz ofanzivnog skoka za veliku pobedu Mege 88:86.

Najefikasniji kod Mege bio je Đurišić 17 poena, junak pobede Plavšić 15, Topić 14 uz 8 asistencija.

Kod Partizana Avramović 26 poena, Kaminski 24.

Nedović pred Megu: ” Očekuje nas jako težak posao”

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Megu u prvom meču polufinalne serije ABA lige. Svoja očekivanja pred taj meč, izneo je košarkaš crveno-belih Nemanja Nedović. -Mega nas...