EK: Budućnost opet izgubila u gostima, Cedevita Olimpija u potpunoj dubiozi

Dva poredstavnika ABA lige u Evrokupu su doživeli poraze u 4. kolu.

Budućnost je ubedljivo poražena u Klužu od najbolje ekipe Rumunije 89:74.

Prvo poluvreme je prošlo u egalu i Budućnost je bila na minus 3, ali u drugom poluvremenu domaći su prelomili utakmicu.

Imali su dvocifreno vođstvo više od 15 minuta meča i došli su do treće pobede. Budućnost je na skoru 2-2.

Najefikasniji kod pobednika je bio Stipanović sa 18 poena, Mokoka je dodao 16, Ričard 15.

Kod Budućnosti trio Amerikanaca najefikasniji. – Mekinli Rajt 21 poen, Vilijams 16, Makandu 14.

U Ljubljani, grčki Prometej je savladao Cedevitu Olimpiju i naneo joj četvrti poraz iz isto toliko utakmica.

Posle prvih 15 minuta domaći su imali i dvocifrenu prednost, ali od tog trenutka neshvatljiv pad i na kraju poprilično rutinska pobeda Prmeteja.

Najefikasniji kod domaćih Matković sa 18 poena i 8 skokova, Prepelič 16, Blažič poena. Sa druge strane Marš 20 poena.