BARAĆ NAKON TESNOG PORAZA: Nije loše imati šut za pobedu protiv Budućnosti

Košarkaši Mege izgubili su juče od Budućnosti na gostovanju u 5. kolu ABA lige 73:71.

Podgoričani su imali dvocifreno vođstvo. Rival iz Beograda je stigao to, a Nikola Topić promašio pobedu.

Nakon susreta, oglasio se trener Mege Marko Barać:

Zanimljiva utakmica, više zanimljiva nego kvalitetna, ali bilo je tu i smena u vođstvu, dobrih poteza i nadam se da su ljudi uživali. Što se nas tiče, evidentno da nismo u utakmicu ušli sa onoliko energije koliko je bilo potrebno. Posebno na jednom ovakvom terenu, protiv veoma kvalitetnog protivnika. To se videlo kroz dugačke skokove koje je Budućnost imala u prvih nekoliko minuta i u prvoj četvrtini. Sve su to bile potencijalne prilike da pokupimo ničije lopte, istričimo kontranapad i dobijemo samopouzdanje u ranoj fazi utakmice. Desilo se suprotno. Budućnost je stekla samopouzdanje iz ofanzivnih skokova, imala sedam u prvom poluvremenu, veliki deo vratila je u koš. Nedostatatak energije uticao je i na promašene zicere, nismo bili dovoljno hrabri u prvom poluvremenu. Oklevali smo kod pet ili šest zicera, umesto da budemo hrabri i da stavimo to u koš. Iz nekih od njih je Flečer Megi došao do dve trojke, uveo sebe u utakmicu i posle ubacio jednu tešku, te je čitavo prvo poluvreme bilo loše za nas. U drugom smo popravili odbranu, pre svega linije za tri poena. Kada smo se povezali rukama, napravili neke deflekcije, odmah smo došli u priliku da trčimo kontranapad, raširimo teren i igramo u tranziciji, uhvatili priključak i bili u utakmici do samog kraja. Što se tiče završnice, ovo je način na kojim sam ja hteo da odigramo. Kao i u prva dva kola, momci su ispoštovali ono što sam od njih tražio i svaki promašaj tog tipa je moj promašaj. Sve ide u funkciju toga da što pre naučimo iz ovakvih sitaucija, da igrači steknu rutinu i iskustvo. Imati šut za pobedu protiv Budućnosti za naš mlad tim nije loše. Čestitao bih domaćinu na dobroj i čvrstoj igri. Pokazali su rekaciju posle prethodne utakmice koja nije bila dobra za njih, istrčali na teren sa dozom agresije i želje. Želim im puno sreće u nastavku, rekao je on u malo dužoj izjavi.

Mega je sada na skoru 2-3 i u narednoj rundi dočekuje Zadar. Budućnost očekuje duel sa Crvenom zvezdom koja sutra igra večiti derbi.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...