ABA: Partizan ponovo slavio protiv Zvezde!

Košarkaši Partana su slavili i u ABA ligi protiv Crvene zvezde samo u 4 dana. Ovoga puta su slavili

Za razliku od utakmice u Evroligi, Vrvena zvezda je bolje započela meč. Bili su crveno-beli koncentrisani i ciljano su napadli slabosti Partizana. Bolomboj je ponovo bio dobar, kao i pre nekoliko dana, a priključio mu se Gedraitis sa 8 poena u tom periodu. Posle prvih 10 minuta je bilo 16:24 za goste.

U drugom poluvremenu Partizan je doslovno zgromio Zvezdu. Radili su domaći šta su hteli, postizali lake poene i vrlo brzo su preveči posle trojke Kaminskog.

Nisu stali ni u finišu i posle trojke Dožira su stigli do maksimalnih 11 poena prednosti 47:36. U drugih 10 minuta je rezučtat bio 30:11 za Partizan.

Treća četvrtina je bila jako čudna. Počela je tako pto je Partizan radio pta je hteo i brzo došao do maksimalnih 19 poena prednosti. Bili su napadački raspoloženi crno-beli, ali je i Zvezda koliko toliko održavala da crno-beli ne odu na daleko veću razliku. Nejpir se probudio napadački i počeo da topi prednost Partizana da su na kraju čak gosti spustili na minus 9 – 72:63.

U četvrtoj četvrtini viđena je igra koš za koš, Zvezda je pretila, ali je Partizan odbijao te napade i prednost držali između 6 i 9 poena.

Uzavršnici kao i u Evroligi ponovo se pojavio Aleksa Avramović koji je “zaključao” utakmicu u korist Partizana. U penal završnici je bilo pitanje samo kojim rezultatom će se meč završiti – 98:87.

Najefikasniji kod pobednika bio je Kaminski sa 22 poena, Avramovićnje ubacio 13. Kod Zvezde Nejpir 23, Geidraitis 13.

Najnovije vesti

Slobodan Soro novi predsednik VSS

Dosadašnji predsednik vaterpolo kluba Novi Beograd i nekadašnji trofejni reprezentativac Slobodan Soro izabran je danas za novog predsednika Vaterpolo...

POVEZANE OBJAVE