NBA: San Antonio “ukrao” pobedu u Finiksu, Klipersi i Niksi ubedljivi (VIDEO)

U noži između utorka i srede odigrana su tri utakmice u NBA ligi.

Najzanimljivije je bilo u Finiksu gde su su se sastali istoimeni Sansi i San Antonio Sparsi.

Domaćin je ispustio 18 poena prednosti koje je imao na poluvremenu, a viđena je prava triler završnica koja se retko viđa.

Tim iz Teksasa je gubio 3 razlike na 10 sekundi pre kraja, a onda Vambijama posle ofanzivnog skoka smanjuje na 114:113. Finiks je izveo loptu Kevinu Durentu, kojem na neverovatan način Keldon Džonson otima loptu iz ruku i poentira za pobedu Sparsa.

Upravo Džonson je bio najefikasniji sa 27 poena kod Sparsa, Vasel i Vembanjama su pomogli sa 18 poena. Kod Finiksa tragičar Durent je ubacio 26 poena.

Obe ekipe sad imaju skor 2-2.

U Los Anđelesu, Klipersi su savladali ubedljivo Orlando 118:102.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Klipersi u trećem periodu dodaju gas i rešavaju ga u svoju korist 41:21.

Najefikasniji kod pobednika je bio Pol Džordž sa 27 poena, dok je Vestbruk ubacio 18 poena. Kod Orlanda Bankero je ubacio 15 poena.

Klipersi imaju skor 3-1, dok Orlando je na 2-2.

U Klivlendu, Niksi su ubedljivo savladali Kvalirse 91:109.

I u ovom meču prelomna je bila treća četvrtina koju su gosti rešili u svoju korist 28:16.

Ekipu Toma Tibodoa je predvodio dvojac Branson – Rendl koji su postigli po 19 poena, dok je Kvikli dodao 18, beret 16 poena. Kod domaćih Donovan Mičel je ubacio 26 poena.

Niksi imaju skor 2-2, dok je Klivlend sad na 1-3.

• KLJUČNE REČI
  • NBA

PL: Liverpul pregazio Totehnem

U poslednjem meču nedeljnog programa Premijer lige, Liverpul je na Enfildu pobedio Totenhem 4:2. Odličan nastup ekipe Jirgena Klopa je...