Dimitrov prvi polufinalista turnira u Parizu

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu. On je bio bolji od Huberta Hurkača 6:1, 4:6, 6:4.

On je bez velikih probelema dobio prvi set, u kom je već u drugom gemu oduzeo servis rivalu, a u šestom gemu još jednom je došao do brejka i posle manje od pola sata igre imao je prednost.

Hurkač je zaigrao sigurnije, Dimitrov je držao svoj nivo, a prva brejk prilika viđena je tek u 10. gemu, kada je Poljak iskoristio prvu šansu i dobio gem za izjednačenje u setovima.

Sve do sedmog gema trećeg seta, oba tenisera su čuvala svoj servis, a prvu brejk priliku ovom delu iskoristio je Dimitrov i poveo sa 4:3. Do kraja Hurkaču nije bilo povratka, Dimitrov je lako priveo meč kraju i ostvario veliki uspeh.

U borbi za finale sastaće se sa boljim iz duela u kom se sastaju Rus Karen Hačanov i Grk Stefanos Cicipas.