LUDILO NA MARAKANI: Fluminense osvojio prvi Kopa Libertadores u istoriji! (VIDEO)

U finalu Kopa Libertadores, Fluminense je savladao Boku juniors 2:1 posle produžetaka.

Ovo je brazilskom klubu prva titula u najjačem klupskom takmičenju u Južnoj Americi.

Vodio je Fluminense posle prvog poluvremena, a strelac je bio Argentinac Kano.

U drugom poluvremenu argentinski velikan je napadao i preko Advinkule došao do izjednačenja u 72. minutu.

Fluminense je promašio veliku šansu na kraju regularnog dela za pobedu, i otišlo se u dodatnih 30 minuta.

Tamo je brazilski tim došao do gola u 99. minutu, a strelac je bio Džon Kenedi. On se nije štedeo u slvalju gola i popeo se na tribinu sa navijačima svog tima, ali pošto je imao žuti karton zbog toga je dobio i drugi i Fluminense je ostao sa 10 igrača.

Ali ne zadugo, posle jedne gužve na terenu, Fabra je ošamario Nina i dobio je crveni karton tako da je Boka izgubila i tu prednost.

Iako su napadali u drugih 15 minuta, nisu uspeli da dođu do gola i Fluminense je došao do istorijske titule.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...