Roma slavila posle preokreta u završnici (VIDEO)

Fudbaleri Rome su na svom terenu posle preokreta savladali Leće rezultatom 2:1 u okviru Serije A.

Roma je počela ofanzivno, pa su domaći u petom minutu dobili jedanaesterac, ali je Lukakuov udarac sa bele tačke odbranio Falkone. Još jednu odličnu šansu je imala Roma, u 28. minutu Bove je odlično šutirao, ali je ponovo je odličan bio golman Lećea. Posle prvih 45 minuta bilo je nerešeno.

Gost je došao do prednosti u 72. minutu igre, posle prodora Bande sa leve strane Almkvist je ubacio loptu u mrežu rivala. Roma je napadala, ali bez uspeha, a kako je izgledalo da će gosti odneti sva tri boda pala im je koncentracija u samom finišu, pa su u nadoknadi vremena domaćini preokrenuli. U 91. minutu posle centaršuta Zalevskog sjajno glavom pogodio Azmun za izjednačenje, a potom je u četvrtom minutu nadoknade Lukaku postigao gol za veliki trijumf Rome.