Čelsi u čudnoj utakmici iskoristio dva igrača više protiv Totenhema i ostavio ga bez liderske pozicije (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su u londonskom okršaju Totenhem u gostima sa 4-1, u okviru 11. kola Premijer lige.

Utakmica je imala čudan tok pošto je domaćin više od 40 minuta imao čak dvojicu fudbalera manje na terenu.

Već u šestom minutu Dejan Kuluševski je domaćina doveo u prednost, kada je pomalo imao i sreće prilikom šuta.

Međutim, od 33. minuta se sve okrenulo posle crvenog kartona za golmana Pevaca Kristijana Romera, nakon čega je Kol Palmer realizovao jedanaesterac i poravnao rezultat.

Već od 55. minuta Totenhem je ostao sa samo devetoricom igrača na terenu, pošto je zbog drugog žutog kartona igru morao da napusti i Destini Udogi.

Veliku brojčanu prednost Plavci su dobrano iskoristili, pre svih Nikolas Džekson, koji je do kraja het-trikom, golovima u 75. i 4. i 7. minutu zaustavnog vremena, doneo svom timu ubedljivu pobedu.

Čelsi, koji je deseti na tabeli sa 15 osvojenih bodova, u narednom kolu u derbiju dočekuje Mančester Siti. Totenhem je pokvario učinak i propustio priliku da zauzme čelnu poziciju, pa je ostao drugi sa 26 bodova, jednim manje od Sitija. U narednom kolu će gostovati Vulverhemptonu i nadati se da će njihov današnji rival uspeti da otkine bodove Sitiju kako bi zauzeli lidersko mesto na tabeli.

SENZACIJA: Brozović se vraća u evropski fudbal i to u velikana koji se želi vratiti na stare staze slave?!

Marcelo Brozović bi nakon samo jedne sezone u Saudijskoj Arabiji mogao vratiti na Stari kontinent i to u klub...