Borac napravio iznenađenje u ABA ligi, blistali Segu i Uskoković, uzalud i 20 skokova Kamenjaša!

Košarkaši čačanskog Borca savladali su u svojoj dvorani Studentski centar sa 87-76, u okviru 7. kola regionalne ABA lige.

Gosti su bolje ušli u utakmicu tokom prve deonice i vodili sa +9, ali je tim trenera Mijatovića uspeo da se vrati u duel, pa je druga četvrtina protekla u egalu. Drugo poluvreme je potpuno pripalo Čačanima, koji su poveli dvocifrenom razlikom već do kraja trećeg perioda i uglavnom je održavali do kraja.

Najviše su se u redovima pobednika istakli Ronaldo Segu sa 17 poena, 6 asistencija i 3 skoka, i Aleksa Uskoković sa 15 poena, 6 asistencija i 4 uhvaćene lopte. Sjajan je bio Tajlen Birts sa 16 poena i 4 skoka.

U poraženoj ekipi je najbolji bio Kenan Kamenjaš sa 16 poena i neverovatnih 20 skokova (od čega 11 ofanzivnih), a isti broj poena upisao je i Mateo Drežnjak.

Borac je upisao treću pobedu u ligi, dok je Studentski centar doživeo treći poraz.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...