Mega dominantna u Baru, Topić i Plavšić nastavljaju sa odličnim igrama

Košarkaši Mege ubedljivo su savladali Mornar u Baru sa 99-65, u utakmici 7. kola regionalne ABA lige.

Srpski tim je već u prvoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti, ali se domaćin spustio na pristojan minus do kraja poluvremena. Međutim, sve je rešeno u trećem kvartalu, na kraju kog je tim trenera Baraća vodio sa 69-46.

Blistali su ponovo Uroš Plavšić i Nikola Topić. Centar je zabeležio dabl-dabl sa 23 poena i 10 skokova, uz još 2 asistencije, dok je mladi plej sakupio 17 poena, 7 asistencija i 3 uhvaćene lopte. Dabl-dabl učinak upisao je i Jelavić sa po 13 poena i skokova.

U poraženom sastavu je Bojkins imao 16 poena, 2 skoka i 4 asistencije, a iskusni Nemanja Vranješ 12 poena, 2 skoka i asistenciju.

Mega je sada na pozitivnom skoru od 4 pobede i 3 poraza, dok Mornar ostaje poslednji sa samo jednom pobedom.