Efes zaustavio niz Obradovićevog Monaka, uzalud blistava partija Lojda (VIDEO)

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Monako u Kneževini sa 89-82, u utakmici 8. kola Evrolige.

Na taj način je turski tim stavio tačku na veliku seriju od pet uzastopnih pobeda tima našeg Saše Obradovića u elitnom takmičenju.

Vodio je Efes većim delom prvog poluvremena, posebno u drugom periodu, kada je imao i +8, ali nije uspevao da se značajnije odlepi i na poluvremenu je imao prednost od 48-44.

Prednost na tom nivou su praktično održavali do kraja i nijednog trenutka od početka drugog perioda nisu dozvolili ni izjednačenje, iako je domaćin bio blizu tome.

U pobedi je blistao Šejn Larkin sa 25 poena i 4 završna dodavanja, a ništa lošiji nije bio ni iskusni francuski bek Rodrig Buboa sa 21 poenom, 5 asistencija i dva skoka.

U poraženom sastavu je bivši košarkaš Crvene zvezde Džordan Lojd upisao 19 poena, 4 skoka i asistenciju, Braun i Motejunas su sakupili po 13, a Majk Džejms 12 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije.

Monako za dva dana gostuje neporaženom Realu u Madridu, a Efes Olimpiji u Milanu.