I Mađari odradili “svoj deo posla”: Crna Gora poražena posle preokreta (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije je posle mnogo uzbuđenja došla do remija sa Bugarskom u Leskovcu i izborila plasman na Evropsko prvenstvo posle 24 godine!

Međutim, i da se to nije desilo našla bi se u Nemačkoj, pošto Crna Gora nije uspela da dobije Mađarsku. Poražena je sa 3-1 u Budimpešti, iako je, poput Srbije, vodila na poluvremenu sa 1-0.

Da su ostali ishodi kao nakon prvih 45 minuta, naši fudbaleri bi završili kao prvoplasirani u kvalifikacionoj grupi, ali to je sada svakako manje bitno.

Poveli su Crnogorci u 36. minutu golom Slobodana Rubežića glavom, nakon asitencije Jovetića na isti način. Prednost su sačuvali do kraja prvog dela uprkos terenskoj inicijativi i velikom broju pokušaja domaćih igrača.

Međutim, nisu izdržali do kraja. Dominik Šoboslaj je ekspresno doneo preokret golovima u 67. i 68. minutu.

Konačnih 3-1 postavio je Adam Nagi u 3. minutu nadoknade, kada je volejom zakucao loptu u gol, nakon što je Mijatović odbranio pokušaj iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca.

Mađari su tako završili na prvom mestu, a već ranije su svakako obezbedili plasman na EURO.

POSLE POBEDE: Uz astronomsku klauzulu, pao potpis u Barseloni

Fudbaleri Barselone juče su u La Ligi savladali Valensiju. Sa Đironom će voditi borbu za drugo mesto dok titulu...