Ivanović pobeđuje samo evroligaše: Baskonija došla do prve pobede u prvenstvu od dolaska novog trenera

Od dolaska Duška Ivanovića, Baskonija je pobedila 4 meča u Evroligi, ali je doživela dva poraza u Endesa ligi.

Pošto su bolji od njih bili Gran Kanarija i Obradoiro, do prve pobede su morali da sačekaju da im protivnik bude evroligaš. Naime, bili su obolji od Valensije 83:74.

Posle prvog poluvremena u kojem su gosti bili bolji, ekipa Duška Ivanovića je u drugom poluvremenu dobrom odbranom napravila dvocifrenu razliku koja je bila nedostižna.

Najefikasniji kod pobednika Moneke sa 18 poena i Sedekerskis sa 15 poena. Vanja Marinkoivć se vratio posle povrede i doprineo sa 7 poena za 20 minuta. Najbolji strelac ekipe Markus Hauard nije ni igrao.

Kod Valensije nije bilo Stefana Jovića koji se povredio protiv Barselone u Evroligi, a najefikasniji je bio Ingliz sa 19 i Dejvis sa 14 poena.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...