Branioci titule nulom obezbedili plasman (VIDEO)

Evropski šampion Italija na samo sebi svojstven način je uspela da obezbedi plasman na EURO naredne godine u Nemačkoj.

Azuri su pre meča sa Ukrajinom imali siti broj bodova, po 13, s tim što je Italija slavila u prvom meču.

Bio je dovoljan bod izabranicima Lućana Spaletija za prolaz, i oni su to i uradili. Na kraju 0:0.

Italija je bila bolja u prvom poluvremenu i najbolju šansu su imali preko Fratezija. U Nastavku su igrali u grču, a Ukrajina je pokušavala na sve načine da dođe do gola Donarume.

Najbolju priliku su imali u nadoknadi vremena kada je Mudrik pao u kaznenom prostoru, ali sudija iz Španije nije svirao penal posle duela sa Bonđornom. Ni VAR se nije oglasio, iako je klupa Ukrajine tražila da se pogleda snimak. Ipak, na kraju 0:0 i iz ove grupe odlaze Engleska i Italija.

Englezi su u Severnoj Makedoniji odigrali 1:1 za kraj ovih kvalifikacija.

DA OBNOVIMO GRADIVO: Da li je počela Olimpijada ili Olimpijske igre?

Večeras je u toku ceremonija svečanog otvaranja 33. modernih letnjih Olimpijskih igara, koje se održavaju u Parizu. Upravo tako...