EK: Budućnost pobedila nakon produžetka na debiju novog trenera

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su nakon produžetka Trento u Morači sa 98-96, u 8. kolu grupe B Evropkupa.

Ovo će značiti crnogorskom timu nakon debakla od Igokee u regionalnoj ligi i posledičnog dolaska Andreja Žakelja na mesto trenera.

Gosti su već u prvoj četvrtini vodili sa 11 poena razlike, ali su zalihu prokockali već do isteka ovog dela. Nakon toga je duel protekao u neizvesnosti, iako su Italijani češće vodili.

Ipak, Mekinli Rajt je na pola minuta pre kraja regularnog dela izjednačio na 85-85, nakon čega je Majls Stivens promašio trojku za pobedu.

U produžetku su Podgoričani bili značajno bolji i pre svega zahvaljujući trojkama Rajta i Pola došli do važne pobede.

Najefikasniji kod pobednika bio je Joan Makundu sa 23 poena, uz 8 skokova i 3 asistencije, Mekinli Rajt je zabeležio poen manje, a Flečer Megi se zaustavio na 14.

U poraženoj ekipi je Prenis Hab sakupio čak 25 poena, a uz to imao i 6 uhvaćenih lopti, dok je Lotonac Andrej Graculis imao 22 poena i 5 skokova.

Budućnost je trenutno na učinku od 3 pobede i 8 poraza, i zauzima 7. mesto u grupi, a odmah iza je današnji rival, sa identičnim učinkom.

Lazetić pred Partizan: Imamo lepe uspomene, želimo u Evropu

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole u nedelju 28. aprila od 19.30h gostuju u Beogradu ekipi Partizana u utakmici 32....