Oporavak nakon Beograda: Monako bolji od Žalgirisa u Kaunasu

U meču 13. kola Evrolige, košarkaši Monaka savladali su ekipu Žalgirisa u Kaunasu rezultatom 83:79.

Tim Saše Obradovića je sjajno ušao u meč, dominirali su u prvom poluvremenu, a rezultat na kraju ovog perioda igre je bio 37:46 u korist gostiju.

Međutim, u trećoj četvrtini je na teren izašao neki novi Žalgiris, sjajno su domaći zaigrali i nošeni velikom podrškom sa tribina napravili seriju 11:0, potom dobili ovaj period sa 22:11, pa je litvanski velikan u poslednju četvrtinu ušao sa dva poena viška.

O odlučujućem kvatalu viđena prava rezultatatska “klackalica”, a u samom finišu se bolje snašla kvalitetnija ekipa Monaka i upisala važan trijumf.

Najefikasniji je bio Majk Džejms sa 25 poena i osam asistencija. Pratili su ga Blosomgejm sa 13 poena i Okobo sa 12.

Kod domaćih, 14 poena Dimše, te 13 poena i 11 skokova Šmica.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....