Liverpul se preokretom u nadoknadi dokopao vrha tabele! (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula slavili su na gostovanju Kristal Palasu u 16. kolu Premijer lige, nakon preokreta sa 2-1.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, iako je tim Jirgena Klopa dominirao na terenu. Međutim, nisu uspeli nijedan šut da upute u okvir gola i namuče čuvara mreže domaćih Sema Džonstona.

Sve se zahuktalo u drugom delu. Kristal Palas je čakao svoju šansu iz kontre i uputio čak tri šuta u okvir gola tima sa Enfilda, a uspeo je i da povede golom Žan-Filipa Mateta u 57. minutu sa penala.

Rezultat je poravnao Mohamed Salah u 76. minutu. Nakon gužve u šesnaestercu nastale nakon centaršuta, najbolje se snašao Kris Džon, prosledivši loptu do Egipćanina koji je imao dovoljno prostora za šut iz blizine.

Veliku radost navijačima Liverpula doneo je Eliot u zaustavnom vremenu, kada je doneo pobedu preciznim šutem sa ivice šesnaesterca. Salah je ovom prilikom svom učinku pridodao i asistenciju.

Liverpul se ovom pobedom bar nakratko popeo na vrh tabele pošto sada ima 37 bodova, jedan više od Arsenala, koji nešto kasnije igra protiv trećeplasirane Aston Vile u gostima.

EL: Fener na korak do F4!

Košarkaši fenerbahčea došli su do vođstva 2-1 u seriji plej ofa Evrolige protiv Monaka, pošto su na svom parketu...