EL: Makabi rutinski sa Efesom, Belineli srušio Baskoniju

Pored mečeva “Večitih” u Evroligi, u četvrtak je na programu još četiri meča.

U prva dve ove večeri, Makabi je pobedio Efes, dok je Virtus slavio u Vitoriji protiv Baskonije.

“Ponos Izraela” je poprilično rutinski, odličnom igrom u drugom poluvremenu, savladao šampiona Turske 95:86.

Lorenco Braun sa 21 poenom i Bonzi Kolson sa 19 poena su predvodili Makabi, dok je kod Efesa Tompson ubacio 22 poena, Daum 20.

Makabi sad ima skor 8-6, dok je Efes na 7-7.

U drufom meču večeri Virtus je savladao Baskoniju u Vitoriji 81:91.

Sjajni Marko Belineli je pogodio 27 poena, a ključne su bile dve trojke u poslednjem minutu meča. Takođe ključ pobede je bila sjajna odbrana na Markusu Hauardu, koji je ubacio svega jedan poen u drugom poluvremenu.

Baskonija sad ima skor 8-6, dok je Virtus na sjajnih 10-4.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...