NE NAMERAVAJU DA STANU: Rekordno poluvreme i pobeda Partizana u Kaunasu!

Košarkaši Partizana upisali su osmu pobedu u 14. kolu Evrolige. Oni su večeras pobedili u gostima ekipu Žalgirisa sa 93:85. Odigrali su rekordno prvo poluvreme i potom u drugom potvrdili trijumf pred abaligaški susret protiv Budućnosti.

Ovo gostovanje, crno-beli su počeli u petorci Doužer, Panter, Smailagić, Ledej i Kaboklo. Žalgiris je startovao sa Evansom, Gedraitisom, Ulanovasom, Šmitsom i Hejsom.

Partizan je serijom 5:0 otvorio utakmicu i poenterski dobro. Stigli su i do 9:2 nakon pogotka Smailagića. Na polovini četvrtine bilo je +10 za crno-bele (13:3). Žalgiris je za 5 minuta prvog perioda imao samo 6 poena. Litvanci su uspeli da se konsoliduju i priđu na 12:16, ali je trojkom odgovorio Naneli. Litvanci su do kraja četvrtine uspeli da priđu na -3 (19:22). Partizan je to odbio serijom 5:0 za 27:19. Crno-beli su na kraju ubacili skoro 30 poena za prvi period.

Drugu četvrtinu poenima otvara Balša Koprivica 21:31. Izabranici Željka Obradovića i u taj deo susreta ulaze poenterski bolje. Stigli su do maksimalnih +16 (40:24) nakon trojke Pantera i već rano prešli toliko poena. Nakon trojke Holinsa, Žalgiris je razliku spustio na jednocifrenu 35:44. Raspoloženi Panter je to odbio košem za dva a Partizan vratio ugodnih +15 (50:35). Gosti iz Beograda posle 20 minuta igre vode 58:44. Zahvaljujući manje pokušaja za tri i boljem procentu za dva.

Panter sa 16 i Doužer sa 12 poena ih predvode. Na drugoj strani istakao se Evans sa 12 koševa.

Kapiten Partizana je sa dva bacanja otvorio drugo poluvreme. Prvi koš za Litvance u drugom delu postigao je Evans a Žalgiris potom stigao na -6 (58:64). Nalet rivala odbio je Zek Ledej sa dva bacanja, a crno-beli sa 10:0 stigli do +14 (72:58). Tu seriju prekinuo je Kevarijus Hejs. I u tom periodu je Žalgiris pokušavao da se približi Partizanu ali neuspešno. Vodili su gosti iz Beograda +12 (76:64) pred poslednji period igre.

Četvrtu četvrtinu košem otvara Naneli. Odmah trojkom uzvraća Kinan Evans. Crno-beli su nastavili sa održavanjem dvocifrenog viška. Trojkom je potom Naneli pogodio na 1:40 do kraja za (93:79). Potom je Žalgisir sa 6:0 prišao na -8 (85:93) ali to je bio konačan rezultat.

Najbolji kod pobednika bio je Panter sa 22 poena uz 16 Doužera.

U timu Žalgirisa nije bilo dovoljno 33 poena Evansa i 18 Šmitsa.

Naredni evroligaški meč, crno-beli igraju u utorak od 21 čas na gostovanju Valensiji.

Žalgiris-Partizan 85:93 (21:29, 23:29,20:18, 21:17)

IZBORENA MAJSTORICA: Poruka Žakelja nakon Partizana

Košarkaši Budućnosti izjednačili su na 1:1 u polufinalu ABA lige protiv Partizana. U neizvesnom meču slavili su 74:73 posle pormašaja...