MANČESTER SITI ŠAMPION SVETA: Marselo i ekipa bez šanse, Alvarez se specijalizovao za Svetska prvenstva (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su Svetsko klupsko prventsvo, pobedom u finalu nad brazilskim Fluminenseom sa ubedljivih 4-0.

Tako ipak prekaljeni fudbaleri poput Marsela, Felipea Mela i Gansa nisu bili dovoljni za titulu u svetskim okvirima.

Igrač utakmice svakako je bio Hulijan Alvarez, koji je postigao prvi i poslednji gol, uz jednu asistenciju. Specijalizovao se Argentinac za Svetska prvenstva, nakon što je i u Kataru bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje svetske titule njegove zemlje.

On je već u prvom minutu doneo prednost Građanima, da bi Ninju 27. minutu autogolom povisio prednost svom protivniku, koja je ostala na snazi i do poluvremena.

U 72. minutu Fil Foden je pogodio za 3-0, posle asistencije Alvareza, koji je potom u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Ovo je poslednji put da se o svetskom šampionu u klupskom fudbalu odlučuje na ovaj način, pošto će ubuduće, poput reprezentativnog pandana, biti održavano na svake četiri godine, uz učešće mnogo više klubova.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...