Roma iskoristila dva igrača više i savladala šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Rome savladali su u Rimu aktuelnog šampiona Napoli sa 2-0, u 17. kolu Serije A.

Utakmica je generalno obilovala nervozom, o čemu svedoče dva crvena kartona pokazana igračima Napolija, ali i još tri žuta, dok su domaći zaradili čak 8 javnih opomena, gotovo za celu postavu!

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, a domaći su umeli da iskoriste situaciju kada su imali igrača više na terenu posle crvenog kartona pokazanog Marku Politanu u 66. minutu zbog grubog starta.

Lorenco Pelegrini se najbolje snašao u 76. minutu posle gužve u šesnaestercu i neuspelog pokušaja El Šaravija, pogodivši za 1-0.

Od 86. minuta gosti su bili sa samo devet fudbalera na terenu, pošto je drugi žuti karton pokazan Viktoru Osimenu.

I to su oberučke prihvatili izabranici Žozea Murinja, pa je Romelu Lukaku golom posle kontre razrešio sve dileme u šestom minutu zaustavnog vremena.

Roma je ovom pobedom prestigla današnjeg rivala i sada se sa 28 bodova, jednim više, nalazi na šestom mestu, poslednjem koje vodi u evropska takmičenja.

U sledećem kolu Vučicu očekuje još jedan derbi, pošto u Torinu gostuje Juventusu, dok Napoli dočekuje Moncu.

BIVŠI DIREKTOR AO: Nakon svega što je Đoković prošao, odajmo mu poštovanje

Srpski teniser Novak Đoković godinu je počeo na Junajted kupu. Od tada je vukao povredu i stigao ipak do polufinala...