EL: Fener slavio u gradskom derbiju, Makabi do važne pobede u Kaunasu

U dve utakmice 17. kola Evrolige, koje su se igrale u ranijem terminu kao i Partizan-Virtus, pobede su takođe odneli gosti.

U derbiju Istanbula, Fenerbahče je pobedio Anadolu Efes 84:89.

Meč je rešen u drugom poluvremenu u kojem su izabranici trenera Jasikevičijusa bili bolji za 10 poena razlike. U trećoj četvrtini, koju je Fener dobio 16:22 viđena je zanimljivost da je od 16 poena domaćih, 15 poena dao Šejn Larkin.

Upravo je Amerikanac bio najefikasniji kod poraženih sa 28 poena, dok je Oturu dao 19. Kod Fenera Hejs 24, kalates 17. Marko Gudurić je ubacio 8 poena.

Efes sad ima skor 7-10, dok je Fener na 10-7.

U drugom meču Makabi se oporavio posle poraza od Crvene zvezde i slavio 70:78 u Kaunasu. Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili 16:29.

Džoš Nibo je nastavio sa sjajnim partijama i sa 22 poena bio najbolji kod Makabija, dok je kod Žalgirisa Evans ubacio 18.

Makabi je sad na 10-7, dok je Žalgiris na 5-12 pri začelju tabele.

Bivši fudbaler Zvezde het-trikom vodi tim ka tituli (VIDEO)

Veoma uzbudljiva šampionska trka vodi se u fudbalskom prvenstvu Crne Gore, gde je Dečić nedavno došao do prednosti, koju...