EL: Partizan ubedljiv 30 minuta, pobeda nad Asvelom pred “Večiti derbi”

Kao i prošle sezone, Partizan je bio ubedljiv u Beogradu protiv Asvela pošto je slavio 90:77.

Odlično su počeli meč domaći i vrlo brzo su napravili 8 poena prednosti. Ipak, Asvel je u tom trenutku pokazao određene znake života i uspeli su da smanje rezultat na 18:17.

Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim na terenu.

Do kraja prvih 10 minuta domaću su stigli do plus 6, a u drugoj četvrtini Partizan je praktično rešio meč pošto su na poluvreme otišli sa 50:31.

Drugo poluvreme je bila formalnost. Asvel nije bio ravnopravan protivnik, a crno-beli su imali čak plus 29. Željko Obradović je iskoristio da svim igračima ravnomerno rasporedi minutažu, kako bi što odmorniji dočekali “večiti derbi” koji je na programu u četvrtak od 20 časova. To je dovelo do toga da Asvel smanji prednost u poslednjih 10 minuta za konačnih 90:77 . U poslednjih 10 minuta su domaći primili čak 32 poena što sigurno neće obradovati trenera Obradovića.

Najefikasniji kod crno-belih je bio Panter sa 22 poena (4/5 za 3 poena) za samo 18 minuta na parketu. Dvocifren je još bio Anđušić sa 13 poena.

Partizan sad ima skor 10-8, dok je Asvel ostao na začelju sa samo dve pobede.