ABA: Trening Partizana pred meč sa Fenerom

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Krke u okviru ABA lige 96:76 i tako najavili meč u Istanbulu protiv Fenerbahčea.

Posle poraza u “Večitom derbiju” bilo je očito da su silno motivisani ušli domaći u ovaj meč i u takvom pristupu gosti iz Novog Mesta nisu imali nikakvih šansi.

Već posle prvih 10 minuta Partizan je imao 16 poena viška i 30 poena na svom kontu -30:14.

Nisu igrači Krke imali rešenja za centre Partizana pa su najviše poena postigli Kaminski, Vukčević i Kaboklo. Nastavili su izabranici Željak Obradovića i u drugih 10 minuta u istom ritmu i na poluvreme se otišlo sa 59:29.

Drugo poluvreme je bila formalnost i pitanje samo kojim će se rezultatom meč završiti.

Željko Obradović je maksimalno dozirao minutažu igračima što se u nastavku i osetilo u smislu što je Krka došla do napadačkog ritma i postigla je 23 poena u trećem periodu.

Slično kao i u meču sa Asvelom, taj trend se nastavio i u četvrtom periodu pa je na kraju meč završen sa “pristojnih”

Najefikasniji kod Partizana je bio Vukčević sa 16 poena, Kaminski je ubacio 11, a Koprivica, Smit i Kaboklo su dali po 10 poena.