FURIOZAN MEČ: Maltežani potopljeni, Srbija bez poraza do osmine finala

Vaterpolisti Srbije pobedili su Maltu 21:4 u poslednjem meču grupne faze EP u Hrvatskoj. Naš tim je već obezbedio prvo mesto u grupi i duel sa Francuskom u osmini finala.

Po četvrtinama (5:0, 6:1, 5:1, 5:2)

Srpski tim je odmah krenuo od starta agresivno. Nametnuli su ritam i bili ubedljivi. Sa pet golova završili su prvi period.

Seriju golova tim Uroša Stevanovića nastavio je i u drugom periodu. Maltežani nakon osmog primljenog gola postižu prvi na utakmici na polovini četvrtine. Znatno brže nego Izrael u prvom meču Delfina na šampionatu. To naš tim nije pokolebalo koji je nastavio da dominira na terenu. Sa +10 otišli su na poluvreme.

Maltežani tokom treće četvrtine postižu drugi gol na meču. Srbija jednako drži ritam igre. U četvrtoj četvrtini joj je trebalo tri minuta da postigne prvi gol u deonici. Malta je i tu uspela da postigne gol i to 2. Srbija je bila raspucana.

Osmina finala sa Galskim petlovima se po planu igra sutra. Pobednik će ići na Mađarsku u četvrtini finala.

Sastavi: Nađ odmah napravio promene!

Fudbalski klub Partizan danas prvi put nastupa pod vođstvom novog šefa struke Alberta Nađa. Rival mu je Vojvodina u derbiju...