SUPERKUP ŠPANIJE: Levandovski i Jamal zakazali reprizu prošlogodišnjeg finala (VIDEO)

Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale španskog Superkupa. U drugom polufinalu, pobedili su Osasunu sa 2:0 i zakazali još jedan El Klasiko.

Katalonci su dominirali u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da iskoriste prilike. Imali su posed na svojoj strani. Iako malo u svojim nogama su imali loptu, fudbaleri tima iz Pamplone su dvaput šutnuli na gol.

Dva fudbalera su im dobila žuti kartona. Od važnijih stvari, prinudno je Jamal do poluvremena morao da menja povređenog Rafinju. Prvi deo se završio bez golova.

Nominalni domaćin je tek u 59. minutu probio bunker Osasune. Gundogan je uposlio Levandovskog za 1:0. Poljak je u 12. minutu propustio šansu da već tada povedu.

Katalonci su definitivno rešili meč u nadoknadi. Lamin Jamal je pečatirao plasman u finale sa Realom.

Prošle godine, Barsa je u finalnom EL Klasiku u tom takmičenu slavila sa 3:1.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....