Anadolu Efes ubedljiv protiv Virtusa!

U okviru 21. kola Evrolige, košarkaši Anadolu Efesa su savladali Virtus iz Bolonje rezultatom 99:75.

Turski tim je utakmicu rešio u prvom poluvremenu, verovatno najboljem ove sezone u elitnom klupskom takmičenju. U finišu prvog dela meča, u kome je pogodio skoro sve, obezbedio ogromna 23 poena prednosti (50:27) i bez većih poteškoća zadržao sigurno vođstvo do kraja utakmice.

Virtus je u 34. minutu uspeo da se približi na minus 15 (78:63), međutim, usledila je serija domaćih 9:0 za miran ulazak u završnicu duela.

Darijus Tompson sa 26 poena (6/8 za dva, 4/4 za tri, 2sk, 2as, 5ukl) i Elajdža Brajant sa 21 (5/6 za dva, 2/3 za tri, 3sk, 3as) su predvodili Efes, a dvocifreni su bili još Šejn Larkin sa 11 i Tajrik Džons sa 10 poena.

U poraženom timu oporavljeni Džordan Miki je imao 14 poena (2/3 za tri), koliko i Ife Lundberg 11, a Marko Belineli 11.

Sferopulos nakon pobede u derbiju prokomentarisao utakmicu i otkrio kada će biti poznato stanje Topićeve povrede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u prvoj utakmici finalne serije ABA lige, u veoma neizvesnoj utakmici koju su...