SITI BOLJI OD NJUKASLA: Haland nije igrao, ali je junak postao njegov sunarodnik! (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Njukasl u gostima sa 3-2, u veoma zanimljivoj utakmici 21. kola Premijer lige.

Bio je ovo meč pun preokreta i dobrih poteza, i tako u potpunosti opravdao epitet derbija.

Poveli su gosti u 26. minutu pravom majstorijom Bernarda Silve, ali su ipak gubili na poluvremenu. Preokret su u roku od samo dva minuta doneli Aleksander Isak i Entoni Gordon, golovima u 35. i 37. minutu.

U drugom pluvremenu na scenu stupa Kevin De Brujne i režira novi preokret, ali i pobedu.

Prvo je belgijski vezista ponovo poravnao rezultat u 74. minutu, kada je pravovremeno reagovao posle ubačene lopte od strane Rodrija.

U prvom minutu nadoknade De Brujne se našao u ulozi asistenta kod odlučujućeg gola, kada je proigrao 20-godišnjeg Norvežanina Oskara Boba, koji je nasamario ovom prilikom daleko iskusnijeg čuvara mreže Svraka Martina Dubravku i postao junak svog tima, u odsustvu sunarodnika Erlinga Halanda, koji je povređen.

Siti je drugi na tabeli Premijer lige sa 43 boda, dva manje od vodećeg Liverpula, dok je Njukasl na desetom mestu sa 20 bodova.

ATP MADRID: Nadal u svom stilu, posle tri sata, u osmini finala

Španski teniser Rafael Nadal savladao je Pedra Kaćina u trećem kolu mastersa u Madridu posle tri seta 6:1, 6:7,...