AUSTRALIAN OPEN: Peti nosilac kroz iglene uši do drugog kola!

Prvi interesantan meč na početku grend slema u Melburnu odigrali su Andrej Rubljov i Brazilac Tijago Sejbut Vajld.

Ruski igrač je slavio posle pet setova i gomile preokreta (7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6)

Brazilski takmičar uspeo je da smanji zaostatak od dva seta.

Prvi je Rus osvojio sa 7:5 uz dva brejka i jedan izgubljeni. Dva brejka su Rubljovu bila dovoljna posle za 2:0.

Ali tad je počeo povratak Brazilca. Za treći set mu je bio dovoljan oduzeti servis iz četvrtog gema. U sedmom narednog seta je brejk bio dovoljan za 2:2 u setovima.

U odlučujućem je Brazilac spasio tri brejk lopte. Igralo se tada gem za gem. Rubljov je na 6:5 i servis rivala propustio četiri meč prilike.

Sejbut Vajld obezbeđuje taj brejk petog seta do 10 poena. Počeo ga je furiozno sa 3:0. Rubljov je uspeo da preokrene i povede 8:6. Vezao je još dva poena za trijumf i plasman dalje.

Protivnik u narednom kolu mu je ili Kristofer Jubenks (SAD) ili Taro Danijel (Japan).

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...