LA LIGA: Vinisijus doneo izjednačenje Realu rukom, gol Maksimovića (VIDEO)

Danas su završene dve utakmice 21. kola španske La lige, a pobede su zabeležili madridski Real i Osasuna.

Real je na Santjago Bernabeu savladao Alemriju sa 3:2, ali je to učinio na nepropisan način.

Ipak, duel će verovatno ostati u senci spornih sudijskih odluka.

Gosti su najavili snezaciju pošto su vodili na poluvremenu sa 2-0. Ramazani je već u prvom minutu šokirao domaće navijače, a Edgar Gonzales pravim evrogolom duplirao prednost u u završnici poluvremena.

U drugom poluvremenu su u prvi plan iskočile sudije. Prvo je Belingem prepolovio zaostatak u 57. minutu golom sa penala, koji je načinjen nad njim, ako ga je uopšte i bilo, pošto situacija ostaje sporna.

U 67. minutu potom je izjednačio Vinisijus golom rukom, iako je, nakon gledanja snimka, gol potvrđen pošto je navodno bio postignut ramenom, što je i sam Brazilac tvrdio.

Na kraju je preokret i pobedu doeno Dani Karvahal u devetom minutu zaustavnog vremena.

Osasuna je savladala na svom terenu Hetafe sa 3-2.

Gostima nije tako pomogao izjednačujući gol Nemanje Maksimovića (2-2) u 68. minutu. Srpski reprezentativac je gol postigao glavom nakon centaršuta Luisa Milje iz ugla.

Na poluvremenu je domaćin vodio sa 2-0 golovima Raula Garsije u devetom i Ikera Munjoza u 31. minutu, a samo četiri minuta pre Maksimovića pogodio je Borha Marojal i prepolovio tu prednost.

Ipak, u 80. minutu Hesus Areso je ipak doneo pobedu domaćem timu i nije dozvolio da se prokocka prednost koju su imali.

Kreće polufinale ABA lige: Partizan – Budućnost

Košarkaši Partizana večeras počinju polufinalnu seriju ABA lige, gde im je rival Budućnost iz Podgorice. U četvrtfinalnim mečevima, Partizan je...