PROPUŠTENA PRILIKA: Bolan poraz, Budućnost teško do plej-ofa EK

Košarkaši Budućnosti izgubili su od Ulma 84:80 u duelu 16. kola Evrokupa nakon produžetka. Tako su u zadnja dva kola sebi u mnogome otežali put do osmine finala takmičenja. Kao i meč Partizana i Mege, i ovde se publika sećala preminulog Dejana Milojevića.

Podgoričani su tokom prve deonice vodili. Nemački tim je pri kraju preuzeo prednost.

Ulm je do poluvremena stekao osetnije vođstvo. Nakon 20 minuta bilo je 38:30 za njih u gostima.

Tokom treće četvrtine je aktuelni prvak Nemačke držao rezultatsku distancu. Uvećali su je i na +13 (57:44). Ta prednost se istopila po ulasku u četvrti period, a Budućnost stigla na -3. Do kraja je bio egal i u poslednjim sekundama ušlo se sa 72:72.

Megi i Kamenjaš su promašili šut za pobedu, pa se igrao produžetak.

Dodatnih pet minuta su bolje odigrali gosti iz Nemačke. Presudila je na kraju trojka Figeroe koja je donela brejk Ulmu, iako su već obezbedili osminu finala. Izgubljena lopta Mihailovića označila je kraj nada za Budućnost.

Pobednika je predvodio upravo Figeroa sa 24 koša. Karim Jalou doneo je 12 poena.

U ekipi Budućnosti Ferel je imao 15 koševa uz po 12 Megija i Kamenjaša.

U sledećem kolu Budućnost igra protiv direktnog rivala trenta. Takmičenje završava protiv prošlogodišnjeg šampiona Gran Kanarije. Moraju u Podgorici da prate i rezultate Turk Telekoma.

Plasman iz grupe su obezbedili još Prometej i Burg i tu se još vodi bitka za dva diretna učesnika četvrtfinala.

Najveći Đokovićevi rivali više nisu u borbi za titulu u Madridu! (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković nema najbolju godinu i još uvek se traži, uz promene u stručnom štabu. Propustio je...