POSLE 16. POKUŠAJA: Cedevita konačno pobedila u Evrokupu!

Košarkaši Cedevita Olimpije ostvarili su prvi trijumf u Evrokupu, tek pri kraju grupne faze. Slavili su na gostovanju ekipi Hamburga 114:83 u 16. kolu. Prelomili su susret mnogo bolje odigranim drugim poluvremenom.

Gosti iz Ljubljane su bolje igrali na početku utakmice. U finišu prvog perioda imali i +11 (12:23).

U drugom periodu je domaćin iz Hamburga to istopio i došao do egala. Cedevita se ponovo odlepila na osetniju prednost pred poluvreme (36:44). Na kraju +7 (45:52) nakon prvih 20 minuta.

Blažič, Matković i Kobs bili su već dvocifreni.

Cedevita je u trećoj deonici održavala plus od 11 poena koji je imala ranije u toku susreta. Ubacili su u trećoj četvrtini 31 poen i stigli na maksimalnih +21. Do kraja meča su ubacili stotku i stigli nadomak 120 koševa.

Najbolji u timu iz Ljubljane bio je Blažič sa 24 poena. Kobs je imao 16 koševa uz još trojicu dvocifrenih.

Haburg je predvodio Dzijeva sa 21 poenom, King je dodao 19 koševa.

Cedeviti su za kraj ostali dueli sa pretendentima na mesto u Evroligi Londonom i Parizom.