Vidi se Milojevićev efekat: Zvezda bolja od Spartaka, majstorija Mijatovića

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u okviru pripremne utakmice na Kipru subotički Spartak rezultatom 3:1.

Crveno-beli su imali inicijativu tokom prvog poluvremena i za to vreme su uspeli da postignu jedna gol.

Posle jedne oduzete lopte i kontra napada, lopta je stigla do Lučića koji je poslao loptu u mrežu za 1:0.

Već u prvom minutu nastavka, izabranici Vladana Milojevića su duplirali vođstvo. Strelac je bio Lazar Nikolić.

Šerif Endijaj je imao prilike u dve situacije, kada ga je proigrao Stefan Mitrović. Prve minute na pripremama na Kipru upisao je Milan Rodić i odmah iznudio jedanesterac. U gol ga je na divan način pretvorio Jovan Mijatović.

U 80. minute fudbaleri Spartaka su divnom akcijom doveli Voja Ubiparipa u stopostotnu šansu koju je preduhitrio nestvarnom intervencijom Zoran Popović. Praktično je lopta već bila viđena u golu.

Ubrzo je Vojo Ubiparip ipak da nadmudri Popovića na ovoj utakmici i to samo tri minuta nakon one šanse. Ovog puta je sačekao loptu na ivici kaznenog prostora i iz znatno teže situacije došao do pogotka.